צוות יקר,

 

אנו שבים אל ספסל הלימודים לאחר חופשה ארוכה. שבים אל שגרה אחרת, שגרת קורונה, אותה למדנו לצערנו להכיר בשנת הלימודים שעברה. ואף על פי כן, הימים ימי אלול, חגי תשרי והתחושה המיוחדת הנלווית אליהם כבר מציצים מעבר לפינה. למדנו מניסיון השנה שחלפה שיש בידינו להחזיק סדר יום חברתי ערכי משמעותי בבית הספר, גם במציאות של למידה מרחוק ובהתאם למדנו להעתיק את המעגל הכיתתי אל המרחב הוירטואלי ולייצר בו מפגשים מלאי ערך, תוכן, שיתוף, והעצמה.  

החומרים והתכנים המצויים בקובץ זה יסייעו לכם בבניית התכנית לתחילת השנה. לנוחותכם מצורפות גם  הקלטות שיעורי החברה שהקלטנו בחמ"ד. את כל הרעיונות, החומרים, השיעורים המוקלטים או חלקים מהם ניתן כמובן לשלב בבניית מערכי שיעור מקוונים.

בפרוס השנה החדשה, בה נעמיק בע"ה בערכי חזון החמ"ד לאור דמויותיהם של הרב יעקב מאיר והרב אברהם יצחק הכהן קוק, במלאת 100 שנים לרבנות הראשית במדינת ישראל, נשאב השראה ועידוד ממילותיו של הרב קוק זצ"ל "עלה למעלה עלה, כי כח עז לך, יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים. אל תכחש בם, פן יכחשו לך, דרש אותם, וימצאו לך מיד". (אורות הקודש א, חכמת הקודש, סד, עמ' פג [שמונה קבצים א קפא])

 

נתפלל כולנו לשנה טובה ובריאה, שנה של צמיחה, התקדמות והתפתחות. שנה שתקוים בנו התפילה "אבינו מלכנו מנע מגפה מנחלתך" ותסור המגפה מעלינו ומעל העולם כולו. 

בברכת שנה טובה ובשורות טובות

צוות ח"ן חמ"ד

שושי שפיגל, מיכל דה-האן, רותי מגדל, ריעות גוטמן ויעל קופרשטוק

ראשית, משהו בשביל הנשמה: 

מכניסי רחמים, מתוך סליחות תשע"ז // יצחק מאיר

מַכְנִיסֵי רַחֲמִים הַכְנִיסוּ רַחֲמֵינוּ
לִפְנֵי בַּעַל הָרַחֲמִים

מַשְׁמִיעֵי תְפִלָּה הַשְׁמִיעוּ תְפִלָּתֵנוּ
לִפְנֵי שׁוֹמֵעַ תְּפִלָּה

מַשְׁמִיעֵי צְעָקָה הַשְׁמִיעוּ צַעֲקָתֵנוּ
לִפְנֵי שׁוֹמֵעַ צְעָקָה

מַכְנִיסֵי דִּמְעָה הַכְנִיסוּ דִמְעוֹתֵינוּ
לִפְנֵי מֶלֶךְ מִתְרַצֶּה בִּדְמָעוֹת

הִשְׁתַּדְּלוּ וְהַרְבּוּ תְּחִנָּה וּבַקָּשָׁה
לִפְנֵי מֶלֶךְ אֵל רָם וְנִשָּׂא

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now